UZMAN VERİTABANI :

Uzman veritabanına giriş için lütfen tıklayınız.
Ankete direkt burdan ulaşabilirsiniz.

Uzman veritabanı; yeni üye ülkelerin, aday ülkelerin ve Batı Balkan ülkelerinin zirai politikalarıyla ilgilenenler için önerilen bir araçtır.

•  Uzmanların yeterliliklerini geliştirmek ve diğer uzmanlarla işbirliği başlatmak.
•  Uzmanların belli konulardaki yeterliliklerini tanımak için dizayn edilmiştir.

Bilgi düzeyi çok özel konulardaki uzmanlığı tanımaya yetecek detaylara sahiptir. Örneğin ; şekerin ticari politikaları konusunu Polonyalı bir uzman ; tarımsal laboratuvar analizleri konusunu Sırp bir uzman ve ekonometrik analizler için bilgisayar proğramları konusunu da Slovak bir uzman tanımlayabilir.

Araştırmalar

•  Bilmsel saha

•  Ülke

•  Besin zinciri

•  Çalışma dili

•  Aktivite çeşitleri kullanılarak yapılabilir.

Veri Tabanına Kimler Kaydolabilir?

Zirai politikalar hakkında araştırma yapmış herhangi birisi Veri tabanına kayıt olabilir.Herhangi bir organizasyonunun (Üniversite,genel yada özel araştırma enstitüleri;özel şirketler..) çalışanı olabileceği gibi; bağımsız danışmanlar da katılabilir.

Neden bu veri tabanına kayıt yaptırmalısınız?

Kayıtlı olmak uzmanlığınızı geliştirmenize yardımcı olur. Diğer uzmanlar veri tabanını sizinle iletişim kurmak için kullanabilirler.

-Ulusal yada avrupanın genel tekliflerine (politikaları geliştirmek,öngörü analizleri) katılmak

-Konferanslara katılmak

-Araştırma projesine yayınlar için işbirliğine katılmak

Nasıl Çalışır?

Zirai politika veritabanına kayıtlanmak için,sadece anket sorularına cevaplamak gerekir. Toplam 12 soru vardır. Sorular basit ve cevaplamak yaklaşık 20 dakika alır.

İstenen özel sorular sadece;ana projenin adı veya tanımlaması;ana konuların referansları;çalımsa kağıtları veya raporlar (en az 10 referans ). Ayrıca bu referanslarla ilgili web linklerini verebilirisiniz.

Anketi doldururken internete bağlı olunmaya bilir ama göndermek internete bağlanılmalıdır.

Ankete erişmek için buraya tıklayınız.

Anketimiz web master tarafından onaylanacaktır. Bu onaylama veri tabanının kalitesini garanti eder. Anketiniz onaylandıktan sonra bağlanmanız ve şifreniz email ile bildirilir. Bu şifre ve bağlanma cevaplarınızı değiştirmenizi sağlar.

Uzman veritabanın ana sayfasına bağlanmak için buraya tıklayınız.